Menu strony
Dane kontaktowe:

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie
ul. Ogrodowa 14 78-113 Dygowo
tel./fax 94 35 84 228 lub 998 / komórka 112

internet: www.dygowo.osp.org.pl
e-mail: osp_dygowo@wp.pl
admin www: GG 9261273

NIP: 671-173-71-23
REGON: 331266776
KRS: 0000193910

nr konta bankowego:
66 8562 0007 0042 7256 2000 0010

Aktualności (2013 r.)

27 grudnia 2013 r. - Wypadek na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Głownej

27 grudnia br., na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Głównej w Dygowie około godziny 13:55 doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych marki Audi A6 i Fiata Punto. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały cztery osoby podróżujące pojazdami w tym 10 letni chłopiec. Osoby ranne zostały zabranie do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM, odłączenie zasilania w pojazdach, neutralizacja wycieków płynów eksploatacyjnych oraz podanie jednego prądu wody na pojazd marki Audi A6 z którego wydobywał się dym, świadczący o pożarze. Działania trwały ok. 2 godzin. W czasie prowadzonych działań skrzyżowanie zostało całkowicie zamknięte dla ruchu. Fotoreportaż w Galerii.

24 grudnia 2013 r. - Życzenia Wigilijne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2014 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie oraz Druhny i Druhowie składa Państwu najserdeczniejsze życzenia. By przy rodzinnym stole nie zabrakło światła, ciepła, rodzinnej atmosfery, prezentów i magii, a w nowym roku życzymy pomyślności, spełnienia marzeń i szczęścia.

21 grudnia 2013 r. - Spotkanie Wigilijne

W dniu 21 grudnia 2012 roku na sali wiejskiej przy remizie OSP w Dygowie odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne. Spotkanie rozpoczął prezes OSP Jurek Dymecki witając wszystkich zaproszonych gości między innymi Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu mł. bryg. Mieczysława Burzyńskiego, Wójta Gminy Dygowo Marek Zawadzki, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Leszczyński oraz proboszcz plebani w Dygowie Piotra Niedźwiadka oraz strażaków i młodzież należąca do OSP. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem.

17 grudnia 2013 r. - Kampania NIE DLA CZADU

Tlenek węgla CO, potocznie zwany czadem. W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny i bezwonny gaz. Ma silne własności toksyczne. Gromadzi się głównie pod sufitem ponieważ ma nieco mniejszą gęstość od powierza. Toksyczne działanie tlenku węgla wynika z jego większego od tlenu (250-300 razy) powinowactwa do hemoglobiny zawartej we krwi. Tworzy on połączenie zwane karboksyhemoglobią, które jest trwalsze niż służąca do transportu tlenu z płuc do tkanek oksyhemoglobina (połączenie tlenu z hemoglobiną). Dochodzi więc do niedotlenienia tkanek, co w wielu przypadkach prowadzi do śmierci. Tlenek węgla trwale łączy się z ponad 80% hemoglobiny, co sprawia, że tylko niewielka ilość hemoglobiny może połączyć się z tlenem. Ilość ta jest jednak niewystarczająca dla ludzkiego organizmu. Nadmiar karboksyhemoglobiny powoduje niedotlenienie organizmu, a w najgorszym przypadku nawet śmierć przez uduszenie. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon.
Więcej informacji znajdą Państwo pod wskazanym adresem www (kliknij by przejść pod wskazany adres).

6-7 grudnia 2013 r. - Huragan Ksawery

14 "wyjazdów" alarmowych w tym 4 do zerwanych dachów, 1 do pożaru przewodu kominowego oraz zerwanej linii energetyczne oraz 8 do powalonych drzew do bilans jaki w ostatnim czasie spotkał naszych druhów podczas działań na okoliczność huraganu Ksawery. Jak donoszą media wiatr w dniach z 6-7 grudnia przekraczał 136 km/h. Był to czas ciężkiej pracy, zaufania oraz pokazania umiejętności ratowników podczas prowadzonych działań ratowniczych. W związku z powyższym z tego miejsca jako Sekretarz OSP i w-ce Prezez ZG ZOSP w Dygowie serdecznie dziękuje za zaangażowanie i włożone serce w prowadzone działania druhom: Mirkowi, Michałowi Andrusieczko, Marcinowi Tekiel, Janowi Wołodkowicz, Sebastianowi Łopińskiemu, Szymonowi Skibie, Łukaszowi Łomańskiemu, Marcinowi Zielińskiemu, Arkadiuszowi Makowskiemu, Bartkowi Maszka, Marcinowi Andrusieczko). Wielkie dzięki także, dla Naszego sprzętu w tym Renatki, która Nas nie zawiodła.

6 grudnia 2013 r. - Tabela Gminnej Ligi Siatkowej (na dziń 17 grudnia br.)

25 października 2013 r. - Inspekcja gotowości bojowej w OSP Dygowo

25 października br., o godzinie 9:54 zawyła syrena przy OSP Dygowo sygnalizująca wypadek drogowy na ulicy Ogrodowej, przy Urzędzie Gminy Dygowo. Tym dźwiękiem i komunikatem ze SK KP PSP w Kołobrzegu rozpoczęła się coroczna inspekcja gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Zadaniem jednostki OSP w Dygowie, było udanie się pojazdem GBA na miejsce wypadku, przedstawieniu sytuacji jaką zastała na miejscu, zabezpieczeniu miejsca działań, podaniu stanu i ilość osób poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuacja osób poszkodowanych z miejsca wypadku. Jak co roku funkcjonariusze KP PSP w Kołobrzegu sprawdzili także stan gotowości bojowej, wyszkolenia i wiedzy z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych członków OSP Dygowo, sprawność sprzętu spalinowego w tym pojazdów ratowniczo gaśniczych, wygląd boksów garażowych, zaplecza, warsztatu i umundurowania osobistego. Ocenę końcową jaką otrzymała nasza OSP była 5, co jest bardzo dobrym wynikiem.

24 października 2013 r. - Dostawa sprzętu na doposażenie GBA

24 października br., zgodnie ze złożonym zamówieniem do firmy Sprzęt-Poż z Czarnowąsów otrzymaliśmy część sprzętu na doposażenie samochodu pierwszego wyjazdu GBA Renault Midlum 300.14. W skład sprzętu dostarczonego wchodziły m.in. : bosaki podręczne, mostki przejazdowe, kurtyna wodna, środek pianotwórczy, wentylator oddymiający, przecinarka do stali i betonu STIHL, narzędzie hooligan, szelki św. Floriana, bosaki, linka strażacka ratownicza, siekiery, łopaty, widły, węże ssawne, sito kominowe, zestaw do czyszczenia przewodów kominowych, butla stalowa MSA z zaworem na powietrze. Łączna wartość dostarczonego sprzętu na tą chwilę to nie co ponad 14 000 tys. zł.. Jest to kolejny zakup, który dzięki wsparciu UG w Dygowie, a w szczególności pana wójta Marka Zawadzkiego zasili nasz pojazd, a ten z kolei będzie jeszcze bardziej służył bezpieczeństwu Naszemu i lokalnej społeczności. Warto dodać też, że jednostka z własnych środków zakupiła także 10 par rękawic specjalnych fire-max, drabinę słupkową, 2 pary spodniobutów max S5, przedłużacz bębnowy 30m firmy KERG, przełącznik 110/75, butlę stalową MSA z zaworem na powietrze, ubranie koszarowe, mikrofonogłośnik, akumulatory do Motoroli GP 340 i 360 oraz jedna kominiarkę niepalną Kewa. Kwota wydatkowana na ten cel wynosiła 4 480,00 złotych.

19 października 2013 r. - Graliśmy by pomóc Oli

W Zespole Szkół w Dygowie odbył się charytatywny Turniej Piłki Siatkowej, którego głównym przesłaniem było zebranie środków pieniężnych na rehabilitacje chorej Oli. W turnieju wzięły udział reprezentacje: radnych gminy Dygowo, sołtysów, członków OSP Dygowo oraz pracowników samorządowych. Zebrano 1200 zł.

 

9 października 2013 r. - Projekt budżetu na rok 2014

9 października br., w sali ICEO przy Sali OSP w Dygowie odbyło się zebranie członków Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Obecnymi na zebraniu byli: prezes - Jerzy Dymecki, naczelnik - Marcin Tekiel, skarbnik - Emilia Królik, sekretarz - Marcin Andrusieczko, sekretarz komisji rewizyjnej - Wojciech Różycki, gospodarz - Jan Wołodkowicz i Sebastian Łopiński oraz wójt Gminy Dygowo Marek Zawadzki. W dość burzliwej atmosferze ZOSP w Dygowie podjął decyzję o zagospodarowaniu kwoty rządu 64 498,78 złotych w budżecie Gminy Dygowo na działalność statutową i operacyjną Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Szczegółowy wykaz kwot wraz z planem zakupowym na rok 2014 uwzględniono w Tabeli nr 1 pt." Kosztorys wydatków OSP Dygowo na 2014 rok dla UG.xls", która jest jednoznacznie integralną częścią protokołu z tegoż zebrania. pobierz...

22 sierpnia 2013 r. - Plama oleju na drodze powiatowej Dębogard - Pustary

W godzinach wieczornych otrzymaliśmy zgłoszenie o plamie oleju, która rozciąga się na odcinku drogi powiatowej od Dębogardu do Pustar. Na miejsce zdarzenia wyjechał zastęp GBA wraz z sześcioma ratownikami. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż jest to substancja ropopochodna - prawdopodobnie olej, o szerokości 1m na odcinku 3 km. Do neutralizacji zagrożenia zużyto ok. 300 kg sorbentu. W działaniach uczestniczył, także zastęp JRG Kołobrzeg oraz Policja.

12 sierpnia 2013 r. - Pożar lokomptywy pociągu relacji Kołobrzeg - Bielsko Biała

W okolicach Stramnicy zapaliła się jadąca lokomotywa ep07 pociągu z Kołobrzegu do Bielska-Białej. Pożar pojawił się przed godziną 19 w przedziale maszynowym. Maszynista przytomnie odłączył lokomotywę od składu i rozpoczął gaszenie. Natychmiast powiadomiono straż pożarną. Na miejsce przyjechało OSP Dygowo oraz Czernin i dwa wozy gaśnicze z Kołobrzegu. Okazało się, że najprawdopodobniej paliły się filcowe filtry w maszynowni. Pożar mógł pochodzić z instalacji elektrycznej. Straż dogasiła i usunęła płonące elementy. W pociągu znajdowało się około 250 osób. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który przebadał maszynistę. Pomocy udzielono także starszej kobiecie,która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Cała skład wraz z lokomotywą zastał odholowany do Kołobrzegu. Opóźnienia pociągów na tym odcinku mogą dochodzić do kilku godzin. (źródło: www.e-kg.pl)

18 lipca 2013 r. - Tragedia podczas spływu kajakowego

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w dniu 17.07.2013r. w m. Pyszka (gm. Dygowo), gdzie podczas spływu kajakowego po rzece Parsęcie doszło do wywrotki dwóch kajaków. Spośród czterech osób, które wpadły do wody, trzy wydostały się na brzeg o własnych siłach. Niestety czwartą osobę, 17 – letnią dziewczynę, silny nurt wciągnął pod wodę i nie udało się jej uratować. W trakcie dwudniowych działań poszukiwawczych udział brało ogółem 18 zastępów Straży Pożarnej, w tym grupa specjalistyczna wodno – nurkowa z KM PSP w Koszalinie. Do działań wykorzystano również sprzęt specjalistyczny w postaci sonaru i kamery podwodnej (robota) z WOSz w Bornym Sulinowie. 54 strażaków prowadziło poszukiwania zarówno na terenach wokół brzegów rzeki, na jej powierzchni jak również pod wodą. Drugiego dnia poszukiwań, około godziny 16:30, do Kierującego Akcją Ratowniczą wpłynęła informacja, że około kilometra od miejsca wywrotki kajaka ratownicy obsługujący sonar zauważyli tuż pod powierzchnią wody zahaczone o przybrzeżne krzaki zwłoki ludzkie. Jak się okazało było to ciało poszukiwanej od dwóch dni nastoletniej dziewczyny. (źródło: www.psp.kolobrzeg.pl)

6 lipca 2013r. - I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej jednostek OSP

W sobotę 6 lipca odbył się w Siemyślu Turniej, w którym swoim kunsztem piłkarskim wykazywały się drużyny składające się ze strażaków - ochotników. Do udziału w turnieju zgłosiły się drużyny z następujących miejscowości: Dygowo, Rusowo, Siemyśl, Charzyno, Świecie Kołobrzeskie, Rymań, Drozdowo i Gorawino. W wyniku losowania dokonano podziału zespołów na dwie grupy.


Klasyfikacja Końcowa:
I miejsce - OSP Rymań
II miejsce - OSP Dygowo
III miejsce - OSP Gorawino
IV miejsce - OSP Drozdowo
V miejsce - OSP Rusowo
VI miejsce - OSP Charzyno
VII miejsce - OSP Świecie Koł.
VIII miejsce - OSP Siemyśl

OSP Siemyśl - OSP Rymań 4:4
OSP Gorawino - OSP Świecie Koł. 0:2
OSP Drozdowo - OSP Rusowo 2:0
OSP Charzyno - OSP Dygowo 0:1
OSP Siemyśl - OSP Drozdowo 0:6
OSP Świecie Koł.- OSP Dygowo 0:3
OSP Rymań - OSP Rusowo 5:0
OSP Charzyno - OSp Gorawino 0:2
OSp Siemyśl - OSP Rusowo 0:0
OSP Świecie Koł- OSP Charzyno 4:5
OSP Rymań - OSP Drozdowo 3:1
OSP Dygowo - OSP Gorawino 2:2
Półfinały
OSP Rymań - OSP Gorawino 3:0
OSP Drozdowo - OSP Dygowo 1:4
FINAŁ
OSp Rymań - OSP Dygowo 0:0 /rz.k. 5:4

Obok nagród drużynowych przyznano również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym piłkarzem zawodów został Krzysztof Becmer reprezentant OSP Rymań, a najlepszym bramkarzem turnieju został Mariusz Biernat reprezentant OSP Drozdowo. Podsumowania zawodów i wręczenia nagród dokonali druh Andrzej Rachalewski oraz Radni Rady Gminy w Siemyślu: Piotr Byczkowiak, Jakub Dobrowolski, Edward Dobrowolski. Po emocjonujących zmaganiach piłkarskich na płycie boiska trawiastego rozpoczęła się zabawa taneczna „pod chmurką” gdzie na żywo grał zespół BUENO, prezentując przeboje lat 80-90. Organizatorzy, tj. Piotr Byczkowiak, Jakub Dobrowolski i Edward Dobrowolski dziękują za pomoc w organizacji Turnieju i zabawy tanecznej: Urzędowi Gminy w Siemyślu, Zespołowi Szkół w Siemyślu, OSP z Siemyśla oraz Sołectwu Siemyśl. Fotogaleria... (źródło: www.siemysl.com.pl)

1 czerwca 2013r. - Kolizja w Czerninie

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny15:00 na drodze powiatowej nr 142 nieopodal m. Czernin. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – Renault Scenic i VW Passat. Po zderzeniu kierujący VW zjechał na pobocze drogi i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić kierowcę z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo. (źródło www.psp.kolobrzeg.pl)

11 maja 2013r. - XX edycja regat smoczych łodzi

Już po raz XX na Parsęcie odbyły się regaty smoczych łodzi. Okazją do regat były 95 urodziny Ligi Morskiej i Rzecznej. Imprezę prowadził jeden z organizatorów Antoni Szarmach, który kilka lat temu zapożyczył regaty z partnerskiego Barth do Kołobrzegu.
Podczas regat smoczych łodzi rywalizowały 24 drużyny po 20 osób.  Wśród drużyn znaleźli się m.in. przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Dygowo, a także samorządowcy, uczniowie i nauczyciele kołobrzeskich szkół, przedstawiciele kołobrzeskich i koszalińskich firm. Na regaty przybyły również drużyny z Koszalina, Gminy Zygowo czy Kamienia Pomorskiego. Pierwsze miejsce wywalczył a właściwie wypływał Zespół Szkół Morskich „Mechanicy”, drugi najlepszy czas przepływu miała Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. Poza podium, ale w pierwszej dziesiątce znaleźli się, na miejscu czwartym nasi Strażacy z Gminy Dygowo, miejsce piąte Urząd Miasta Kołobrzeg, szóste Zeszpół Szkół Morskich 1, siódme Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, ósme Endemex Brazzers Panorama Razem dla Kołobrzegu, dziewiąte Zakład Gazowniczy Koszalin. Dziesiątkę najlepszych zamykają strażacy z PSP w Kołobrzegu. Gratulujemy Naszym druhom za wytrwałośc i zaangażowanie w walce o podium!

17 kwietnia 2013r. - Nie wypalaj traw

W wielu krajach takich jak Polska jest tanią, łatwą i skuteczną metodą na pozbycie się chwastów i ich nasion. Jednak ze względu na zagrożenie pożarowe, uciążliwość dymu oraz negatywny wpływ na bioróżnorodność wypalanie łąk uznawane jest w publicystyce i literaturze za szkodliwy przeżytek, w postaci mocno utrwalonych przyzwyczajeń ludności wiejskiej. W dużej liczbie przypadków wypalanie traw to nieodpowiedzialne zabawy dzieci. Podpalenia traw bywa uznawane nawet za akt bezmyślności i wandalizmu. W Polsce, pomimo że jest to nielegalne, wypalanie roślinności nadal stosowane bywa jako forma oczyszczania terenów nieużytków rolnych, wczesnowiosenny i późnojesienny sposób oczyszczania pastwisk lub sposób na letnie oczyszczanie pól po zbiorach. Zwyczaj ten utrzymuje się głównie na obszarach zaniedbanych rolniczo oraz nieużytkach. Prawo - Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880) określa: Art. 124. Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Art. 131. Kto: (...) wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary podlega karze aresztu albo grzywny. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2006 r. Nr 80, poz. 563): § 36. 1. W lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od granicy lasów nie jest dopuszczalne wykonywanie czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo pożaru, § 39. Wypalanie słomy i pozostałości roślinnych na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, nie jest dopuszczalne. Wypalanie pozostałości roślinnych w ogrodach, ogródkach działkowych itp. regulowane jest prawem miejscowym i w wielu przypadkach na terenach miejskich zabronione lub dopuszczalne tylko w sezonie wiosennym. Wypalanie pozostałości roślinnych w ogrodach, ogródkach działkowych itp. regulowane jest prawem miejscowym i w wielu przypadkach na terenach miejskich zabronione lub dopuszczalne tylko w sezonie wiosennym. Zagrożenie pożarowe - Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary, skutkujące nieraz dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi, spowodowane przerzuceniem się ognia na zabudowania lub lasy. Zagrożone są też trzcinowiska i oczerety. Szczególnie niekorzystne są przerzuty pożarów na torfowiska, które w wyniku pożarów mogą ulec całkowitemu unicestwieniu, ponieważ tląc się pod powierzchnią są bardzo trudne do ugaszenia. Stanowią też zagrożenie dla przebywających na nich ludzi i zwierząt.

5 kwietnia 2013r. - Wizyta u przedszkolaków w Gąskowie

5 kwietnia 2013 r. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie tj. Wołodkowicz Jan, Andrusieczko Marcin, Suchwałko Piotr, Łomański Michał i Marczyk Mateusz udali się z wizyta do przedszkola w Gąskowie. Po dojechaniu na miejsce przedszkolaki przywitały nas mile i z sympatią. Podczas naszej obecności dzieci zapoznały się ze sprzętem pożarniczym jakim dysponują strażacy, techniką gaszenia pożarów, wozem bojowym oraz techniką udzielania pierwszej pomocy. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się możliwość polania wodą z wozu strażackiego z szybkiego natarcia oraz możliwość udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej za pomocą fantoma. Na sam koniec jako pamiątkę przedszkolaki otrzymały maskotkę strażacką - Misia Ratownika. Zdjęcia w galerii.

2 kwietnia 2013r. - Podsumowanie OTWP w Gminie Dygowo

W 22 marca 2013 roku zostały rozegrane eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwa „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizował przy pomocy Wójta Gminy Dygowo i Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dygowo miejscem potyczek turniejowych była Szkoła Podstawowa we Wrzosowie. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych oto wyniki: I grupa wiekowa szkoły podstawowe: Szymon Kulpa - Dygowo - 14 pkt. / 20pkt., Marcin Kapela - Wrzosowo - 13 pkt. / 20pkt., Klaudia Siarnik - Dygowo - 27 pkt. / 20pkt. II grupa wiekowa gimnazja: Michał Kaliniuk - Czernin - 24 pkt. / 25pkt., Oliwia Bucka - Dygowo - 16 pkt. / 25pkt., Marek Niemierzycki - Dygowo - 15 pkt. / 25pkt. Wymienieni uczestnicy z poszczególnych grup wiekowych miejsca od 1 do 3 będą reprezentantami Gminy Dygowo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Kołobrzegu 13 kwietnia 2013 roku.

29-31 marca 2013r. - Adoracja grobu - Święto Zmartwychwstania Pańskiego

W dniach od 29 do 31 marca 2013 r. począwszy od godziny 19:00 w Wielki Piątek odbyła się adoracja grobu z ciałem Jezusa z okazji przypadających Świąt Wielkanocnych. W adoracji uczestniczyło grono najbardziej aktywnych członków OSP. Podczas tych trzech dni adorowali oni po 30 min. przy grobie. W Wielką Sobotę warta rozpoczęła się już od godziny 7: 00, a w między czasie druhny i druhowie wykonali święconkę, którą o 12: 00 zanieśli do kościoła celem poświęcenia. Warta tego dnia pełniona była, aż do godziny 21:00. W Niedzielę Zmartwychwstania warta rozpoczęła sie od godziny 5:00. Po godzinie 6:00, gdy biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak oznajmił, iż Chrystus Zmartwychwstał ruszyła uroczysta procesja wokół kościoła, którą prowadzili druhowie naszej jednostki. Podczas mszy ks. Piotr Niedźwiadek i biskup serdecznie podziękowali strażakom za swój wkład podczas tych dni. Po zakończeniu mszy wszyscy udali się do sali, gdzie składając sobie życzenia zjedli wspólnie śniadanie wielkanocne.

23 marca 2013r. - Walne zebranie sprawozdawcze z rok 2012

W dniu 23 marca 2013 r. o godzinie 17:00 na Sali Wiejskiej znajdującej się przy ul. Ogrodowej 14 w Dygowie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok sprawozdawczy 2012 Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. W zebraniu uczestniczyli druhny i druhowie z OSP Dygowo jak i zaproszeni goście m.in. Komendant PSP w Kołobrzegu st. kpt. mgr. inż. Mieczysław Burzyński, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Eugeniusz Łaput, Radny Gminy Dygowo Janusza Fijałkowskiego oraz proboszcz Piotr Niedźwiadek. Po przyjęciu porządku zebrania, wyborze protokolanta dh. Mirosława Andrusieczko oraz przewodniczącego dh. Jerzego Dymeckiego przystąpiono do przedstawienia sprawozdań działalności OSP w Dygowie.

Sprawozdanie finansowe odczytał dh. Wojciech Stachowski przedstawiając w nim sumę kosztów przychodów i rozchodów na rzecz działalność OSP w Dygowie w roku 2012. Sprawozdanie Komisji Rwizyjnej odczytane zostało przez dh. Wojtka Różyckiego, który w podsumowaniu stwierdził, iż książki gospodarza, naczelnika i skarbnika prowadzone są prawidłowo, a za tym komisja nie wniosła żadnych uwag. Plan działalności na rok 2013 odczytał dh. Mirosław Andrusieczko, który przedstawił w nim szczegółowo m.in. potrzeby jednostki OSP na zakup sprzętu ratowniczego oraz umundurowania. Po odczytaniu wszystkich sprawozdań przytępiono do głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie za rok 2012 oraz nad zatwierdzeniem planu działalności na rok 2013. Wynik głosowania był pozytywny i członkowie jednogłośnie udzielili absolutorium ZOSP w Dygowie za rok 2012 oraz poparli plan działalności na rok 2013. Podczas wolnych wniosków wrócono do dyskusji odnoście budowy funduszu ubezpieczeniowego dla wszystkich członków OSP, a nie tylko czynnych biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Przyjęto również nowego członka w szeregi OSP w Dygowie dh. Szymona Skibę.

W dalszej części zebrania zostały wręczone odznaczenia za wysługę lat i wzorki wzorowego strażaka. Otrzymali je następująco:

  • Dymecki Jerzy (odznaka 20 lat)
  • Nowak Hanna (odznaka 25lat)
  • Różycki Wojciech (odznaka 25 lat)
  • Misiaszek Irena (odznaka 25 lat)
  • Misiaszek Leszek (odznaka 25 lat)
  • Łomańska Bogumiła (odznaka 25 lat)
  • Łomański Marian (odznaka 35 lat)
  • Karczewska Genowefa (odznaka 25 lat)
  • Kaczewski Józef (odznaka 40 lat)
  • Darul Jerzy (odznaka 40 lat)
  • Maszka Bartłomiej (odznaka 5 lat, wzorka wzorowy strażak)
  • Andrusieczko Marcin (odznaka 15 lat)
  • Zawadzki Marek (odznaka 5 lat)
  • Andrusieczko Michał (odznaka 5 lat)
  • Fijałkowski Janusz (odznaka 35 lat)
  • Królik Emilia (odznaka 10 lat)
  • Andrusiezko Mirosław (odznaka 10 lat)
  • Łopiński Sebastian (odznaka 25 lat)
  • Madejska Elżbieta (odznaka 20 lat)
  • Wołodkowicz Jan (odznaka 5 lat)
  • Dziuba Marcin (odznaka 15 lat)
  • Tekiel Macin (odznaka 20 lat)
  • Suchwałko Piot (odznaka 5 lat)
  • Łomański Łukasz (odznaka 20 lat)
  • Winiarski Jarosław (odznaka 20 lat)
  • Leszczyński Jerzy (odznaka 5 lat)
  • Jarysz Stefania (odznaka 50 lat)
  • Lipiński Antoni (odznaka 45 lat)
  • Gawrońska Danuta (odznaka 45 lat)
  • Marczyk Mateusz (wzorka wzorowego strażaka)
  • Stachowski Wojciech (odznaka 10 lat)
  • Dziuba Katarzyna (wzorka wzorowy strżak)
  • Łopińska Sylwia (wzorka wzorowy strażak)

Podczas wręczania odznaczenia za wysługę lat dh. Jarysz Stefani naczelnik oraz prezes OSP podziękowali druhnie za wytrwałość i za wkład własny w życie jednostki OSP w Dygowie. Całe zebranie zakończyło się wspólną kolacją w gronie druhów.

20 stycznia 2013r. - Podsumowanie za rok 2012

Jak co roku przestawiamy statystykę interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Dygowo. Ubiegły rok był dość pracownity dla strażaków, gdyż na terenie gminy prowadzono aż 87 interwencji z czego 66 wyjazdów stanowiło interwencje pożarowe (gaszenie pożarów), 18 zdarzeń miejscowych oraz 3 alarmy fałszywe. Poniżej zestawienie graficzne zdarzeń na terenie gminy, w których uczestniczyły zastępy OSP Dygowo, Wrzosowo, Czernin, Stojkowo i Piotrowice.

27 grudnia 2012r. - Jak przekazać 1% dla OSP Dygowo

Jak co roku możecie Państwo przekazać (odpisać) 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Taką organizacją jest właśnie Nasza jednostka OSP, gdyż działamy na zasadzie "non-profit". W związku z powyższym zachęcamy Państwa do przekazania jednego procentu z deklaracji podatkowej za rok 2012 na cele Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Jak poprawnie to zrobić przedstawiamy poniżej. Z wyrazami podziękowania druhowie i druhny oraz ZOSP w Dygowie.

Copyright by www.dygowo.osp.org.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie i informacje - dh. Marcin Andrusieczko (admin)